A A A

Nowy termin spływu Bugiem Czumów - Łukaszówka.

W najbliższą niedzielę 2 października zapraszam na spływ kajakowy z Czumowa do Łukaszówki.

 

 

Trasa spływu: tym razem rozpoczniemy przygodę około 500 metrów poniżej Pałacu w Czumowie (41 kilometr od początku Bugu jako rzeki granicznej). Po 4 km zobaczymy most kolejowy, pod którym przepłyniemy (jest to przejście graniczne kolejowe Hrubieszów). Kilometr dalej znak graniczny nr 873. Potem kolejne słupy nr 847 i ujście Huczwy, słup nr 875. Po dziesięciu kilometrach od startu będziemy w okolicach znaku nr 878. Widok młyna w Husynnem. I dalej Husynne. Z lewej starorzecze, ujście rzeki Huski. Możliwość wpływania i przybijania w zależności od stanu wody. W tym miejscu zrobimy odpoczynek zapalimy grilla. Dwa kilometry dalej maszt wieży telefonii.po siedemnastu kilometrach płynięcia zakończymy spływ w Łukaszówce na łąkach przy wodopoju.

 

Termin spływu: 2 października. Wyjazd z Hrubieszowa około godziny 9 30 (Stokrotka na ul. Piłsudskiego).

 

Zgłaszać można się za pośrednictwem telefonu, maila, facebooka oraz gg, skypa. Termin zgłoszenia 1 października 2016 r (sobota). Ostateczne potwierdzenie wypłynięcia to godzina 7 30 w niedziele rano. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię oraz PESEL uczestnika.

 

Koszt spływu uzależniony od ilości chętnych lecz sądzę że nie więcej niż 30 zł. Każdy uczestnik ostatniego spływu jeśli przyprowadzi ze sobą 2 nowe osoby otrzymuje 10% zniżki.

 

Osoby pływające po granicznej rzece Bug powinny zapoznać się w szczególności z: Podstawowe informacje dla kajakarzy a także Bug rzeka graniczna