A A A

Spływ Łukaszówka - Horodło

W najbliższą niedzielę 26 czerwca zapraszam na spływ kajakowy z Łukaszówki do Horodła.

 

 

Trasa spływu: tym razem rozpoczniemy przygodę w Łukaszówce na łąneczce dającej dogodne miejsce do wodowania. Po drodze będziemy mijać wieś Zosin (postój przy 902), Łuszków, a zakończymy w Horodle.

 

Termin spływu: 26 czerwca 2016 r. Wyjazd z Hrubieszowa około godziny 9 00 (Stokrotka na ul. Piłsudskiego).

 

Zgłaszać można się za pośrednictwem telefonu, maila, facebooka oraz gg, skypa. Termin zgłoszenia 25 czerwca 2016 r (sobota). Ostateczne potwierdzenie wypłynięcia to godzina 7 30 w niedziele rano. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię oraz PESEL uczestnika.

 

Koszt spływu uzależniony od ilości chętnych lecz sądzę, że około 40 zł. Każdy uczestnik ostatniego spływu jeśli przyprowadzi ze sobą 2 nowe osoby otrzymuje 10% zniżki.

 

Osoby pływające po granicznej rzece Bug powinny zapoznać się w szczególności z: Podstawowe informacje dla kajakarzy a także Bug rzeka graniczna

 

 

Na trasie lub na zakończenie spływu istnieje możliwość rozpalenia grilla. Przeprowadzimy uzgodnienia przed wypłynięciem.

 

Dla przyjezdnych istnieje możliwość skorzystania z noclegu w gospodarstwach agroturystycznych.

 

Opis trasy:

Wypływamy z Łukaszówki po 0,5 km widok komina cukrowni, i za 0,8 km dalej słup nr 885, półtora km dalej widok budynków cukrowni, dalej Strzyżów mijamy miejscowość wraz z jej zabudowaniami, które prezentują się bardzo ciekawie - niektóre domy nad samym brzegiem, mijamy pobór wody i przed słupem 889 można zrobić postój - dogodne miejsce.

W tym miejscu kończyliśmy nasze ubiegłoroczne wojaże więc wypływamy na nieznane terytorium. 6 km od startu słup graniczny 891 i po kolejnych trzech km słup 892, półtora km dalej słup 894. Mijamy ładny wysoki brzeg z brzegówkami (ptaki) po przepłynięciu 13 km natrafiamy na słup 895, i na trasie 1,5 km dalej 897 i kolejne 1,5 898.

16 kilometrów od startu zaczynamy dostrzegać most przejścia Zosin - Uściług. Na trasie dopływamy do słupa 902 (tu prawdopodobnie rozpalimy grilla) gdzie kończy się nieprzepłynięta w ubiegłym roku trasa i ponownie wpływamy na znane wody.

Zosin-Komora (najdalej wysunięty na wschód punkt w Polsce), po przepłynięciu około 2 km na wysokim lewym brzegu zauważymy liczne gniazda brzegówki, po kolejnych około 2 kilometrach wpływamy do wsi Łuszków. Wieś ta położona jest nad samym brzegiem - co urozmaica trasę spływu.

Na 23 kilometrze trasy znajduje się napowietrzna linia telefoniczna a następnie widok zabudowań Horodła. 3 km dalej początek wyspy, główny nurt prawą odnogą. Po 28 kilometrach kończymy trasę w Horodle przy słupie 905 gdzie jest dogodne miejsce do wyciągnięcia kajaków.