A A A

Zapraszam na spływ Bugiem i Huczwą na trasie Kryłów - Ślipcze.

W najbliższą niedzielę wybierz się z "KB-Tour" na krótki spływ po Bugu. Trasa spływu: Kryłów od starorzecza w okolicach mostu na wyspę gdzie znajdują się ruiny Zamku Ostrorogów do słupa granicznego 847 w pobliżu lasku w Kosmowie.

 

Termin spływu: 31 lipca.

Wyjazd z Hrubieszowa około godziny 10 00

Zgłoszenia za pośrednictwem telefonu, maila, facebooka oraz gg, skypa, tlena, przyjmowane będą do godziny 7 30 w niedziele rano. Płyniemy rzeką graniczną więc w zgłoszeniu oprócz nazwiska i imienia potrzebny jest PESEL (zgłaszam spływ do Straży Granicznej).

Koszt spływu uzależniony od ilości chętnych lecz sądzę że nie więcej niż 40 zł.

Pogoda ma być dobra, co niewątpliwie będzie atutem spływu.

 

Trasa spływu: początek na 11 kilometrze od granicy w Kryłowie. Jest tu wygodne miejsce przybijania na lewym brzegu odnogi przed mostem (z rzeki w lewo).

Na 13,2 km znajduje się słup nr 837, a następnie 13,9 km słup nr 838. Dalej na 14,4 km miniemy słup nr 839.

Po przepłynięciu 4 km zobaczymy na wprost zabudowania ze stalowym kominem. Słup nr 840 i na 18,2 km jeden z najbardziej ciekawych widokowo momentów (będzie się powtarzał kilka razy) na wprost kopuła (kolor niebieski) cerkwi w Leżnicy (Ukraina), powyżej wierzchołków drzew.

Dziewiętnasty kilometr słup nr 844 i kolejne słupy nr 845 i ostatni na trasie spływu na 21,4 km Kosmów, gdzie przy słupie nr 847 zrobimy odpoczynek pod lasem.

Najedzeni i wypoczęci ruszymy dalej. Po około 2 km zobaczymy po lewej stronie brzegu, blisko zabudowania z czerwonym dachem. W pobliżu gościnny dom państwa Machetów którzy prowadzą agroturystykę. 3 km dalej znajduje się słup nr 853. 7 km od odpoczynku na lewym brzegu domostwo: biały dom z brązowym dachem.

8 kilometrów płynięcia i miejsce na zakończenie spływu w okolicach Ślipcza (przed słupem nr 855).

Opis trasy zaczerpnięty z Przewodnika pana Józefa Tworka "Kajakiem po Bugu", dodałem też kilka własnych informacji.

 

O tym jak zachowywać się na rzece granicznej można przeczytać w zakładce Bug rzeka graniczna oraz w szczególności w zakładce Podstawowe informacje dla kajakarzy pragnących pływać po rzece Bug.