A A A

Zapraszam na spływ Bugiem na odcinku Ślipcze - Gródek

W niedzielę 6 sierpnia zapraszam na spływ kajakowy ze Ślipcza do Gródka.

 

 

Trasa spływu:

tym razem rozpoczniemy przygodę w Ślipczu, przed znakiem 855 na 29,3 kilometra od momentu gdy Bug staje się rzeką graniczną.

Km 29,3 Miejsce w którym zaczynamy, wybetonowany zjazd do Bugu niegdyś wodopój obecnie najpewniej wykorzystywany przez Straż Graniczną do wodowania motorówki (wysokość Ślipcza), przed słupem nr 855 ale my płyniemy dalej.

Km 31,5 Słup nr 857, wysoki lewy brzeg; początek przełomu pod Ślipczem – koniec przełomu po 2 km.

Km 33,5 Koniec wysokiego brzegu. Tutaj po lewej dawny wodopój przed znakiem 859 (łoneczka dobra na postój). Może zrobimy odpoczynek.

Km 36,0 Słup nr 862, na prawym brzegu budowla z jasnego kamienia.

Km 37,0 Słup nr 864. Gdzie zwykle robimy postój.

Km 40,3 Słup ukraiński nr 866.

Km 41,4 Czumów. W Przewodniku Kajakiem po Bugu Józef Tworek napisał cyt: "Miejsce lądowania (wodowania)500 m poniżej pałacu." Do ubiegłego roku była to prawda. W tym roku jednak ten opis zdezaktualizował się, gdyż bardzo zarośnięty brzeg (ze względu na niski poziom wody - Bug zarasta a zwłaszcza jego brzegi). Jedynie przy samym pałacu pana Pawlaka można zrobić postój wdrapując się na skarpę odpocząć na ławeczce.

Słup nr 869. Dalej Przerwaniec (starorzecze Bugu po lewej stronie w formie zakola) skraca drogę i powiększa terytorium RP - koniec przed słupem 871

Km 45,3 Widok na most kolejowy. Za mostem widok na skarpę, którą ja na własny użytek nazywam "Piękna".

Km 45,6 Most kolejowy (przejście graniczne kolejowe Hrubieszów).

Km 46,3 Kolejne Dogodne miejsce postojowe na którym my zakończym,y swój spływ. Słup nr 873.

 

 

Termin spływu: 6 sierpnia 2017 r. Wyjazd z Hrubieszowa około godziny 10 00 (Stokrotka na ul. Piłsudskiego).

 

Zgłaszać można się za pośrednictwem telefonu, maila, facebooka. Termin zgłoszenia 6 sierpnia 2017 r (niedziela). Ostateczne potwierdzenie wypłynięcia to godzina 7 30 w niedziela rano. W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię oraz PESEL uczestnika. Najlepiej SMS z danymi - które potrzebne bedą przy zgłoszeniu spływu do Straży Granicznej.

 

Koszt spływu uzależniony od ilości chętnych lecz sądzę, że około 30 max 35 zł.

 

Osoby pływające po granicznej rzece Bug powinny zapoznać się w szczególności z: Podstawowe informacje dla kajakarzy a także Bug rzeka graniczna

 

 

Na trasie lub na zakończenie spływu istnieje możliwość rozpalenia grilla. Przeprowadzimy uzgodnienia przed wypłynięciem.

 

Dla przyjezdnych istnieje możliwość skorzystania z noclegu w gospodarstwach agroturystycznych.